RuneScape-tipy,triky a drobné návody
Rady a fígle nejen pro free hráče, jak si ulehčit hraní v Runescape.
8) Přelévání flašek
Táto finta je založená na prelievaní fľaštičiek lektvarov (vials). Ak máte napríklad dva polovičné protijedy ( antipoison(2) ), tak môžete jeden preliať do druhého. Takto získate antipoison(4) a jednu prázdnu vial. Takto to funguje vždy napríklad (3)+(2)=(4) a (1) alebo (2)+(1) = (3) + vial. Je to jednoduché, len si musíte dávať pozorna klikanie, aby ste lektvary nepili. Lze aplikovat na všechny láhve, které mají dávkový systém, i na strenght potion, které je ve free.
7) High Alchemy notovaných předmětů
Pokud to nevíte, tak alchemovat se dají i notované předměty, vrací stejnou hodnotu jako normální předměty.
6) 100% úspěšnost při výrobě Iron Barů
Určitě víte, že zpracování iron ore na bary je jen 50% úspěšnost, takže z inventáře 28 iron ore se vám nanejvýš povede získat 10-14 barů. Tento neduh se dá zbavit pomocí kouzla SuperHeat, který zajistí 100% úspěšnost. Ale nevyplatí se to, neboť nákup nature rune je mnohem vyšší než hodnota iron baru.
5) Spálené maso
Pokud máte vysoký cooking, třeba +70, tak většinou se vám nepodaři spálit například Cow beaf. A pokud zrovna potřebujete spálené maso na quest, tak musíte požádat postavičku se slabším cook, aby vám spálila maso. Naštěstí toto nemusíte dělat, stačí uvařit maso, čímž získáte cook meat, a pak znovu uvaříte maso a získáte tak burnt meat bez námahy.
4) Urychlovač vaření
Pokud máte třeba 28 raw lobster a chcete je uvařit, tak pokud hodláte po 1 kousků, tak je to nepraktické, nejlepší použít jídlo na oheň nebo plotnu a objeví se vám mini menu, dáte na příslušné jídlo pravým myšítkem a zvolíte COOK ALL, čímž vaše postavička automatický uvaří všechny lobstery.
3) Snížení pravděpodobnosti spálení jídla
Pokud chcete zvýšit úspěšnost při vaření, tak nejlepší je vařit u plotny. U ohně je šance na spálení větší.
2) Textové efekty
Zdá se vám psaní v RSku neveselé a strohé? Můžete si ho snadno zpestřit. Pro správnou funkci musíte dodržet tři základní kroky. První je zadat příslušný příkaz, druhý nezapomenout oddělit textovou a příkazovou část dvojtečkou a třetí správně řadit příkazy kombinovaných efektů.
PŘÍKAZY EFEKTŮ
Barva textu
cyan:, green:, purple:, red:, white:, yellow:
Blikající či měnící se barva textu
Pozvolné změny barev: glow1:, glow2:, glow3:
Barevně blikající text: flash1:,flash2:, flash3:
Pohyb textu
Přejezd textu: scroll:
Zatřesení textu: shake:
Posun zezhora dolů: slide:
Vlnění textu: wave: wave2:
Efekty se dají slučovat, ale maximálně dva najednou. V tomto případě se jako první uvádí nejdříve příkaz pro barvu (třeba white, green, ale také i glow nebo flash) a až pak příkaz pro pohyb (slide, wave atp.). Tyto příkazy je nutné oddělit od sebe dvojtečkou.
PŘÍKLADY POUŽITÍ:
Zelený text: green: Váš text
Zelený s vlnkou: green:wave2: Váš text
Zelený s pojezdem: green:slide: Váš text
Měnící se barva s vlnícím textem: glow3:wave2: Váš text
1) Notované předměty
Notované předměty nejsou nic jiného než šeky, které slouží pro usnadnění převozu například 1000 iron ore. Tyto šeky mají stejnou hodnotu jako běžný předmět, jen s nimi nelze manipulovat tak jak jsme zvykli.
Příklade je hromada 120 lobsterů, je jasné, že maximalně si nabereme do batohu 28 kousků, ale díky možnosti notovat předměty, jich můžeme vzít všechny.
V bance vpravo dole je tlačítko NOTE, stiskněte.
Pak klikněte na požadované předměty a ty se změní na šeky. Tyto šeky lze zpět směnit tak, že je dáte zpátky do banky a na místo tlačítka NOTE zvolíte ITEM.
Noob
(Badcamper, 9. 3. 2010 10:11)